Not available for delivery
GBP
SES Autoparts
new
Fitment Details
| Description | K-Flex Coil Spring |
|---|---|
| Applic Note | With High Roof |
| Suspension Note | Standard |
| Dia mm | Wire Diameter 17mm |
| Outer Dia mm | Outer Diameter 148mm |
| Height mm | Free Length 353mm |
| PDF Catalogue Link | http://kyb-europe.com/catalogue.asp |
| Engine Code | M9R780, M9R630, M9R692, M9R630, M9R630, M9R780, M9R692, M9R630, M9R786, M9R780, M9R782, M9R786, M9R782, M9R630, M9R780, M9R630, M9R782, M9R786, M9R780 |
| BHP | 115, 90 |
| Part Note | AC (One end cropped, one end pigtail) |
Fits the following vehicles:
- Opel Vivaro 2.5 DTi X83 (2001-2006)
- Opel Vivaro 2.5 CDTI 145 Combi X83 (2006-2015)
- Opel Vivaro 2.0 CDTi 115 ecoFLEX X83 (2006-2015)
- Opel Vivaro 2.0 CDTI 90 X83 (2006-2015)
- Opel Vivaro 2.0 CDTI 90 Combi X83 (2006-2015)
- Opel Vivaro 2.5 CDTI 145 X83 (2006-2015)
- Opel Vivaro 1.9 DTi X83 (2001-2006)
- Opel Vivaro 2.0 X83 (2001-2006)
- Opel Vivaro 2.0 CDTi 115 Combi X83 (2006-2015)
- Opel Vivaro 2.0 CDTi 115 X83 (2006-2015)
- Opel Vivaro 1.9 Di X83 (2001-2006)
- Vauxhall Vivaro 2.0 CDTI 90 X83 (2006-2015)
- Vauxhall Vivaro 1.9 Di X83 (2001-2006)
- Vauxhall Vivaro 2.0 X83 (2001-2006)
- Vauxhall Vivaro 2.0 CDTI 90 Combi X83 (2006-2015)
- Vauxhall Vivaro 2.5 CDTI 145 Combi X83 (2006-2015)
- Vauxhall Vivaro 2.0 CDTi 115 Combi X83 (2006-2015)
- Vauxhall Vivaro 2.0 CDTi 115 X83 (2006-2015)
- Vauxhall Vivaro 1.9 DTi X83 (2001-2006)
- Vauxhall Vivaro 2.5 CDTI 145 X83 (2006-2015)
- Vauxhall Vivaro 2.0 CDTi 115 ecoFLEX X83 (2006-2015)
- Vauxhall Vivaro 2.5 DTi X83 (2001-2006)
- Renault Trafic 2.5 dCi 150 MK 2 X83 (2001-2010)
- Renault Trafic 2.0 dCi 115 MK 2 X83 (2001-2010)
- Renault Trafic 2.5 dCi 140 MK 2 X83 (2001-2010)
- Renault Trafic 2.0 dCi 90 MK 2 X83 (2001-2010)
- Renault Trafic 1.9 dCi 80 MK 2 X83 (2001-2010)
- Renault Trafic 1.9 dCi 100 MK 2 X83 (2001-2010)
- Renault Trafic 2.0 MK 2 X83 (2001-2010)
- Nissan Primastar 2.0 dCi 90 X83
- Nissan Primastar 2.0 dCi 115 X83
- Nissan Primastar 1.9 dCi 80 X83
- Nissan Primastar 1.9 dCi 100 X83
- Nissan Primastar 2.5 dCi 135 X83
- Nissan Primastar 2.5 dCi 150 X83
- Nissan Primastar 2.0 X83