GBP
new
£76.88
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 01/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 02/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 10/00-10/03
- Corsa C 1.2 (2003-2007) 10/03-10/04
Details
| Description | Interior Blower |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE |
| BHP | 74 |
| Euro Spec | No of Poles: 2 |
Herth+Buss Elparts Heating / Ventilation Control Unit
Product code: 75614271
Not available for delivery
GBP
new
£66.32
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 01/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 02/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 10/00-10/03
- Corsa C 1.2 (2003-2007) 10/03-10/04
Details
| Description | Control Unit, heating/ventilation |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE |
| BHP | 74 |
| Part Detail | Rated Voltage: 12V |
| Note | With Auto climate control |
| Euro Spec | No of Connectors: 6 |
GBP
new
£89.95
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 01/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 02/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 10/00-10/03
- Corsa C 1.2 (2003-2007) 10/03-10/04
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE |
| BHP | 74 |
| Sizes | Diameter: 388 mm |
| Part Detail | Connector shape: Oval, Material: Plastic, No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 7, Plug type: Male |
| Vehicle Detail | Rated power: 168 W, Clockwise rotation |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles with air conditioning |
| Note 11 | 13999999 |
GBP
new
£126.43
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 01/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 02/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 10/00-10/03
- Corsa C 1.2 (2003-2007) 10/03-10/04
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE |
| BHP | 74 |
| Sizes | Diameter: 388 mm |
| Part Detail | No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 7 |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles with air conditioning |
GBP
new
£53.59
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 02/01-10/03
- Corsa C 1.2 (2000-2003) 10/00-10/03
- Corsa C 1.2 (2003-2007) 10/03-10/04
Details
| Description | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE |
| BHP | 74 |
| Sizes | Core size: 540 x 378 x 23 mm |
| Part Detail | Cooling fin mat: Aluminium, Water tank mat.: Plastic, Rad. Technology: Mechanically jointed cooling fins |