Not available for delivery
GBP
SES Autoparts
new
Fitment Details
| Description | Compressor, air conditioning |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE |
| BHP | 74 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A |
| Sizes | Pulley Dia: 110 mm |
| No of Pins | 2 |
| Inlet/Outlet | Inlet dia: 17.8 mm, Outlet dia: 11.9 mm |
| Part Detail | Compr. Capacity: 133 cm?, Compressor ID: CVC, Oil capacity: 100 ml |
| Part Detail 2 | Pulley grooves: 5, Voltage: 12 V, Plug type: Male |
| Part Detail 4 | With magnetic clutch |
| To Chassis No | 44001048 |
Fits the following vehicles:
- Opel Corsa C 1.2 (2003-2007)
- Opel Corsa C 1.2 (2000-2003)
- Opel Corsa C 1.0 Twinport (2003-2007)
- Opel Corsa C 1.0 (2000-2003)
- Opel Corsa C 1.2 (2000-2003) Easytronic
- Vauxhall Corsa C 1.2 (2000-2003)
- Vauxhall Corsa C 1.0 (2000-2003)
- Vauxhall Corsa C 1.0 Twinport (2003-2007)
- Vauxhall Corsa C 1.2 Dual Fuel (2003-2007)
- Vauxhall Corsa C 1.2 (2003-2007)