GBP
new
£93.89
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 01/02-08/05
Details
| Description | Condenser, air conditioning ** CLEVER FIT ** |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Fitment | Years from/to: 01/02--> |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R1234YF |
| Sizes | Core Size: 573 x 358 x 16 mm |
| Inlet/Outlet | Inlet DIA. 1 (A): 11.8, Outlet DIA. 1 (B): 11.8 |
| Part Detail 3 | With integrated dryer |
GBP
new
£16.55
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 01/02-08/05
Details
| Description | Dryer, air conditioning |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Fitment | Years from/to: 01/02--> |
| Material Type | Plastic |
| Refrigerant | R134A/R1234YF |
GBP
new
£539.24
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 02/02-08/05
Details
GBP
new
£265.70
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 02/02-08/05
Details
GBP
new
£98.35
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 02/02-08/05
Details
GBP
new
£27.53
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 02/02-08/05
Details
GBP
new
£98.54
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| Description | Condenser, air conditioning ** CLEVER FIT ** |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R1234YF |
| Sizes | Core Size: 560 x 355 x 16 mm |
| Inlet/Outlet | Inlet DIA. 1 (A): 11.8, Outlet DIA. 1 (B): 11.8 |
| Part Detail 3 | With integrated dryer |
GBP
new
£96.00
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| Description | Condenser, air conditioning ** CLEVER FIT ** |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R12 |
| Sizes | Core Size: 573 x 358 x 16 mm |
| Inlet/Outlet | Inlet DIA. 1 (A): 11.8, Outlet DIA. 1 (B): 11.8 |
| Part Detail 3 | With integrated dryer |
GBP
new
£255.88
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| Description | Compressor, air conditioning |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A |
| Sizes | Pulley Dia: 105 mm |
| No of Pins | 2 |
| Inlet/Outlet | Inlet dia: 16.6 mm, Outlet dia: 13.8 mm |
| Part Detail | Compr. Capacity: 125 cm?, Compressor Oil: PA46, Compressor ID: V5, Oil capacity: 115 ml |
| Part Detail 2 | Pulley grooves: 5, Voltage: 12 V |
| Part Detail 4 | With magnetic clutch |
GBP
new
£247.18
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| Description | Compressor, air conditioning |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A |
| Sizes | Pulley Dia: 105 mm |
| Inlet/Outlet | Inlet dia: 17.8 mm, Outlet dia: 11.9 mm |
| Part Detail | Compr. Capacity: 121 cm?, Compressor ID: CVC, Oil capacity: 115 ml |
| Part Detail 2 | Pulley grooves: 5, Voltage: 12 V, Plug type: Female |
| Part Detail 4 | With magnetic clutch, With pressure relief valve |
| From Chassis No | 22000001 |
GBP
new
£33.89
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| Description | Dryer, air conditioning |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A |
| Sizes | Dia: 60 mm, Height: 110 mm |
| Part Detail | Receiver Dryer |
GBP
new
£111.25
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| Description | Evaporator, air conditioning |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A/R1234YF |
| Sizes | Core Size: 265 x 235 x 65 mm |
GBP
new
£435.17
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 09/00-08/05