GBP
new
£170.54
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-06/05
Details
| Description | Alternator |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | Bosch |
| Amps | Charge Current: 120 |
| Sizes | Belt Pulley Dia.:54mm |
| Part Note | with v-ribbed belt pulleyPulleys;Used part return not required;New part without deposit |
| Part Detail | No. of Flange Grooves: 5;12V |
| Chassis Note | From Ch. No.: 32240132 |
| Note | Assy_/disassy_ by qualified personnel required! |
GBP
new
£161.36
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-06/05
Details
| Description | Alternator |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | Bosch |
| Amps | Charge Current: 100 |
| Sizes | Belt Pulley Dia.:54mm |
| Part Note | with v-ribbed belt pulleyPulleys;Used part return not required;New part without deposit |
| Part Detail | No. of Flange Grooves: 5;12V |
| Chassis Note | From Ch. No.: 32240132 |
| Note | Assy_/disassy_ by qualified personnel required! |
GBP
new
£174.22
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-06/05
Details
| Description | Alternator |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | Bosch |
| Amps | Charge Current: 120 |
| Sizes | Belt Pulley Dia.:54mm |
| Part Note | with freewheel belt pulleyPulleys;Used part return not required;New part without deposit |
| Part Detail | No. of Flange Grooves: 5;12V |
| Chassis Note | From Ch. No.: 32240132 |
| Note | Assy_/disassy_ by qualified personnel required! |
GBP
new
£118.54
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-06/05
Details
| Description | Alternator |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | Bosch |
| Amps | Charge Current: 100 |
| Sizes | Belt Pulley Dia.:54mm |
| Part Note | with v-ribbed belt pulleyPulleys;Used part return not required;New part without deposit |
| Part Detail | No. of Flange Grooves: 5;12V |
| Chassis Note | From Ch. No.: 32240132 |
| Note | Assy_/disassy_ by qualified personnel required! |
GBP
new
£160.75
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-06/05
Details
| Description | Alternator |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | Bosch |
| Amps | Charge Current: 120 |
| Sizes | Belt Pulley Dia.:54mm |
| Part Note | with v-ribbed belt pulleyPulleys;Used part return not required;New part without deposit |
| Part Detail | No. of Flange Grooves: 5;12V;Connector/Clamp: D+ |
| Chassis Note | From Ch. No.: 32240132 |
| Note | Assy_/disassy_ by qualified personnel required! |
GBP
new
£161.74
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-06/05
Details
| Description | Alternator |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | Bosch |
| Amps | Charge Current: 120 |
| Sizes | Belt Pulley Dia.:54mm |
| Part Note | with v-ribbed belt pulleyPulleys;Used part return not required;New part without deposit |
| Part Detail | No. of Flange Grooves: 5;12V;Connector/Clamp: D+;B+ |
| Chassis Note | From Ch. No.: 32240132 |
| Note | Assy_/disassy_ by qualified personnel required! |
GBP
new
£91.01
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| Description | Alternator |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Availability | Live |
| Output Amps | 100 |
| Pulley Note | with ribbed belt pulley |
| Size mm | Pulley Dia.: 54 |
| Part Detail | 5Grooves |
| Part Note | Replaces Manuf.: Delco |
| Voltage | 12 |
| H.:16.99;L.:23.5;W.:18.49 |
GBP
new
£128.63
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| Description | Alternator |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Availability | Live |
| Output Amps | 120 |
| Pulley Note | with ribbed belt pulley |
| Size mm | Pulley Dia.: 54 |
| Part Detail | 5Grooves |
| Part Note | Replaces Manuf.: Bosch |
| Voltage | 12 |
| H.:18.01;L.:20.9;W.:18.49 |