GBP
new
£6.29
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| No of Plugs | 4 |
|---|---|
| Description | NGK Spark Plug |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Supplier Part No | BKR5EK |
| Gap mm | Preset |
| Associated Product | Upgrade option: BKR5EIX (6341) |
GBP
new
£6.55
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| No of Plugs | 4 |
|---|---|
| Type | Super 4 |
| Description | Spark Plug |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Note | Electrode: 1 |
| Part Note | No of Poles: 4, Spanner Size: 16, Tightening Torque: 28Nm |
| Position | 5mm |
| Tighten Torque Nm | Thread L: 19mm, Thread Size: M 14 x 1.25 |
| Trade No | FR91X |
GBP
new
£22.56
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| No of Plugs | 4 |
|---|---|
| Type | Premium 4 |
| Description | Spark Plug |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Note | Electrode: 1 |
| Part Note | No of Poles: 4, Qty unit: Kit, Spanner Size: 16, Tightening Torque: 28Nm |
| Position | 5mm |
| Tighten Torque Nm | Thread L: 19mm, Thread Size: M 14 x 1.25 |
| Trade No | FR91X, N60 |
GBP
new
£6.17
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| No of Plugs | 4 |
|---|---|
| Type | Nickel |
| Description | Spark Plug |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Note | Electrode: 1 |
| Part Note | Marketing Code: 7404, No of Poles: 2, Spanner Size: 16, Tightening Torque: 28Nm |
| Position | 6mm |
| Thread Note | F000KE0P25 |
| Tighten Torque Nm | Thread L: 19mm, Thread Size: M 14 x 1.25 |
| Trade No | FLR8LDCU, FR8LD+U |
GBP
new
£19.03
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| No of Plugs | 4 |
|---|---|
| Type | Nickel |
| Description | Spark Plug |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Note | Electrode: 1 |
| Part Note | No of Poles: 2, Qty unit: Kit, Spanner Size: 16, Tightening Torque: 28Nm |
| Position | 6mm |
| Tighten Torque Nm | Thread L: 19mm, Thread Size: M 14 x 1.25 |
| Trade No | 9, FLR8LD+U, FLR8LDCU+ |