GBP
new
£27.23
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| OE System | ATE |
|---|---|
| Description | Brake Pad Set, disc brake |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Part Detail | with acoustic wear warning;ECE R90 APPROVED;Max Qty.:1 |
| Size mm | H.1: 70;H.2: 76;Th./Strength 1: 20;Th./Strength 2: 20;W.1: 155;W.2: 156 |
GBP
new
£26.10
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| OE System | ATE |
|---|---|
| Description | Brake Pad Set, disc brake |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Part Detail | with acoustic wear warning;ECE R90 APPROVED;Max Qty.:1 |
| Size mm | H.1: 71;H.2: 78;Th./Strength 1: 19;Th./Strength 2: 19;W.1: 155;W.2: 156 |
GBP
new
£37.60
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 09/00-06/05
Details
| Description | Brake Pad Set, Disc Brake |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | ATE |
| Disc Dia mm | 280 |
| Sizes | W:157mm,W1:155mm, H:79.5mm,H1:79.5mm,Thickn.:19.5mm |
| Part Note | Without Accessories |
| Part Detail | No. of Wear Ind.: 2, Directional Brake Pads, With Acoustic Wear Warning |
| Fits with Part No | 562070JC-1 |
GBP
new
£32.06
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 09/00-08/05
Details
| Description | Brake Pad Set, Disc Brake |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | TRW |
| Disc Dia mm | 264 |
| Sizes | W:96mm,H:42.7mm,H1:42.7mm,Thickn.:15.2mm |
| Part Note | Without Accessories |
| Part Detail | No. of Wear Ind.: 2, With Acoustic Wear Warning |
| Chassis Note | From Ch. No.: 22000001 |
| Fits with Part No | 562072JC-1 |
GBP
new
£31.13
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| OE System | Brake Pad Set |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Vehicle Detail | Contents: Accessory Kit: J3661005 |
| Engine Detail | With acoustic wear warning |
| Euro Spec | W1: 156, W2: 155, H1: 78, H2: 71, Thick. 1: 20, Thick. 2: 20 |
GBP
new
£22.20
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| OE System | Brake Pad Set |
|---|---|
| Description | Lucas |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Part Detail | 2x000001--> |
| Engine Detail | With acoustic wear warning |
| Euro Spec | W: 95, H: 43, Thick.: 15 |
GBP
new
£25.58
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| OE System | Brake Pad Set |
|---|---|
| Description | Bosch |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Part Detail | -->1x999999 |
| Engine Detail | With acoustic wear warning |
| Euro Spec | W: 105, H: 43, Thick.: 17 |
GBP
new
£20.04
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 08/00-08/05
Details
| OE System | TRW |
|---|---|
| Description | Brake Pad Set, disc brake |
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Part Detail | with acoustic wear warning;ECE R90 APPROVED;Max Qty.:1 |
| Size mm | H.1: 43;H.2: 43;Th./Strength 1: 15;Th./Strength 2: 15;W.1: 95;W.2: 95 |
GBP
new
£23.56
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 01/99-06/05
Details
| Description | Brake Pad Set with fastening material |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Part Detail | Additional Information:with anti-squeal shim/with caliper screws;Approval:ECE R90 Approved;Wear Warning Contact:with acoustic wear warning |
| Size mm | Length:95.5;Thickness:14.7;Width:42.5 |
| Note | Vehicle Identification Number (VIN) from:*********2*000001, Vehicle Identification Number (VIN) to:*********3*999999 |
| Fitment Detail | rear axle |
GBP
new
£33.83
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 01/99-06/05
Details
| Description | Brake Pad Set |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Part Detail | Additional Information:with piston clip;Approval:ECE R90 Approved;Wear Warning Contact:with acoustic wear warning |
| Size mm | Length:155.4/156.4;Thickness:19.2/20;Width:71.5/78.5 |
| Fitment Detail | front axle |
GBP
new
£31.85
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 01/99-06/05
Details
| Description | Brake Pad Set with fastening material |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| Part Detail | Additional Information:with caliper screws;Approval:ECE R90 Approved;Wear Warning Contact:with acoustic wear warning |
| Size mm | Length:104.9;Thickness:16.5;Width:42.7 |
| Note | Vehicle Identification Number (VIN) to:*********1*999999, Brake System:Bosch |
| Fitment Detail | rear axle |
GBP
new
£43.56
inc VAT
Fitment
- Zafira 1.8 (1999-2005) 09/00-08/05
Details
| Description | Brake Pad Set, Disc Brake |
|---|---|
| Engine Code | Z18XE |
| BHP | 123 |
| OE System | Bosch |
| Disc Dia mm | 264 |
| Sizes | W:105mm,H:42.9mm,H1:42.9mm,Thickn.:16.2mm |
| Part Note | With Accessories |
| Part Detail | No. of Wear Ind.: 2, With Acoustic Wear Warning |
| Chassis Note | To Ch. No.: 18999999 |
| Fits with Part No | 562072JC-1 |