GBP
new
£53.94
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
Details
| Description | Swirlpot, fuel pump |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sub Brand | Volt |
| Fitment Detail | In fuel tank |
| Voltage | 12V |
| Part Detail | Op. Mode: Electronic |
GBP
new
£112.57
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 03/07-04/10
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Fuel Feed Unit |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE, Z12XEP, Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Sub Brand | Volt |
| Fitment Detail | In fuel tank |
| Voltage | 12V |
| Part Note | Housing Colour: White;Pressure:3.5 bar |
| Part Detail | Flow rate: 105 l/h;No. Inlets/Outlets: 1;No. of Poles: 4;Op. Mode: Electronic;With fuel sender unit |
| Vehicle Detail | Multi Point Injection (MPI) |