GBP
new
£81.52
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Interior Blower |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Euro Spec | No of Poles: 2 |
Herth+Buss Elparts Heating / Ventilation Control Unit
Product code: 75614271
Not available for delivery
GBP
new
£70.32
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Control Unit, heating/ventilation |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Part Detail | Rated Voltage: 12V |
| Note | With Auto climate control |
| Euro Spec | No of Connectors: 6 |
GBP
new
£92.62
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sizes | Diameter: 388 mm |
| Part Detail | Connector shape: Oval, Material: Plastic, No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 7, Plug type: Male |
| Vehicle Detail | Rated power: 168 W, Clockwise rotation |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles with air conditioning |
| Note 11 | 13999999 |
GBP
new
£116.71
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sizes | Diameter: 280 mm |
| Part Detail | No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 7 |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles with air conditioning |
GBP
new
£130.02
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sizes | Diameter: 333 mm |
| Part Detail | No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 8 |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles without air conditioning |
GBP
new
£145.37
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sizes | Diameter: 387 mm |
| Part Detail | Material: Plastic, No of pins: 3, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 6 |
| Vehicle Detail | Rated power: 336 W |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles with air conditioning |
GBP
new
£99.41
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sizes | Diameter: 336 mm |
| Part Detail | Connector shape: Rectangular, Material: Plastic, No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 7, Plug type: Male |
| Vehicle Detail | Rated power: 78 W, Clockwise rotation |
| Chassis No | For vehicles without air conditioning |
GBP
new
£130.02
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sizes | Diameter: 388 mm |
| Part Detail | No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 7 |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles with air conditioning |
| Note 11 | 53028730 |
GBP
new
£171.88
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sizes | Diameter: 388 mm |
| Part Detail | Material: Plastic, No of pins: 3, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 7, No of blades Left: 7, Plug type: Male |
| Vehicle Detail | Clockwise rotation |
| Cooling Type | with resistor |
| Chassis No | For vehicles with air conditioning |
GBP
new
£55.18
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sizes | Core size: 539 x 378 x 24 mm |
| Part Detail | Cooling fin mat: Aluminium, Water tank mat.: Plastic, Rad. Technology: Mechanically jointed cooling fins |
| OE System | Inlet dia: 34.0 mm, Outlet dia: 34.0 mm |
GBP
new
£63.73
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 03/07-04/10
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Interior Blower |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE, Z12XEP, Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Note | Without Auto climate control |
| Euro Spec | No of Poles: 2 |
GBP
new
£95.53
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 03/07-04/10
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE, Z12XEP, Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Sizes | Diameter: 388 mm |
| Part Detail | Material: Plastic, No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades Left: 7, Plug type: Male |
| Vehicle Detail | Clockwise rotation |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles with air conditioning |
GBP
new
£63.65
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 03/07-04/10
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE, Z12XEP, Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Sizes | Core size: 538 x 378 x 23 mm |
| Part Detail | Cooling fin mat: Aluminium, Water tank mat.: Plastic, Rad. Technology: Mechanically jointed cooling fins |
| OE System | Inlet dia: 35.5 mm, Outlet dia: 35.5 mm |
GBP
new
£118.94
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Cooling Fan |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Sizes | Diameter: 388 mm |
| Part Detail | Material: Plastic, No of pins: 2, Voltage: 12 V |
| OE System | No of blades: 7, No of blades Left: 7, Plug type: Male |
| Vehicle Detail | Clockwise rotation |
| Cooling Type | With radiator fan shroud |
| Chassis No | For vehicles without air conditioning |