GBP
new
£146.76
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
Details
| Description | Wiper Motor |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Chassis No | ORIGINAL PART |
| No of Holes | Screw Connection |
| Note | Mounting Bores: 3 |
| Voltage/Amps | 12V |
GBP
new
£86.23
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
Details
| Description | Wiper Motor |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Voltage/Amps | 12V |
GBP
new
£83.68
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Wiper Motor |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Sub Brand | VisionPRo |
| Voltage | 12V |
GBP
new
£159.04
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 01/07-08/14
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 08/06-08/14
- Corsa D 1.2 (2010-2015) 01/07-08/14
- Corsa D 1.2 ecoFLEX (2010-2015) 01/07-08/14
Details
| Description | Wiper Motor |
|---|---|
| Engine Code | A12XER, Z12XEP, A12XEL |
| BHP | 84, 80, 70 |
| Specification | No.of Connections:3 |
| Fitment Detail | rear |
GBP
new
£171.78
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 03/07-04/10
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Wiper Motor |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE, Z12XEP, Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Chassis No | ORIGINAL PART |
| Voltage/Amps | 12V |