GBP
new
£266.88
inc VAT
Fitment
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-04/07
- Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007) 10/04-06/07
Details
| Description | Compressor, air conditioning ** CLEVER FIT ** |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A |
| Sizes | Pulley Dia: 125 mm |
| No of Pins | 2 |
| Inlet/Outlet | Inlet dia: 17.8 mm, Outlet dia: 12.0 mm |
| Part Detail | Compr. Capacity: 140 cm?, Compressor Oil: PA46, Compressor ID: SD6V12, Oil capacity: 120 ml |
| Part Detail 2 | Pulley grooves: 5, Voltage: 12 V, Plug type: Female |
| Part Detail 3 | Connector Shape: Oval |
| Part Detail 4 | With magnetic clutch |
GBP
new
£79.42
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 03/07-04/10
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Condenser, air conditioning ** CLEVER FIT ** |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE, Z12XEP, Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A/R1234YF |
| Sizes | Core Size: 349 x 603 x 12 mm |
| Inlet/Outlet | Inlet DIA. 1 (A): 11.8, Outlet DIA. 1 (B): 8.8 |
| Part Detail | Corrosion protection |
| Part Detail 2 | with nitrogen filling |
| Part Detail 3 | With integrated dryer |
GBP
new
£21.32
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 03/07-04/10
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Dryer, air conditioning |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE, Z12XEP, Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Material Type | Plastic |
| Refrigerant | R134A/R1234YF |
| Sizes | Dia: 24 mm, Height: 225 mm |
| Part Detail | Integrated, Rocket |
GBP
new
£287.76
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 03/07-04/10
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 07/06-05/10
Details
| Description | Compressor, air conditioning ** CLEVER FIT ** |
|---|---|
| Engine Code | Z12XE, Z12XEP, Z12XEP |
| BHP | 80 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A |
| Sizes | Pulley Dia: 110 mm |
| Inlet/Outlet | Inlet dia: 26.2 mm, Outlet dia: 20.0 mm |
| Part Detail | Compr. Capacity: 2 cm?, Compressor Oil: PA46, Compressor ID: 5SEU12C, Oil capacity: 120 ml |
| Part Detail 2 | Pulley grooves: 5 |
| Part Detail 4 | With pressure relief valve |
GBP
new
£501.65
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 08/06-05/10
Details
GBP
new
£276.23
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 08/06-05/10
Details
GBP
new
£68.56
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 08/06-05/10
Details
GBP
new
£46.80
inc VAT
Fitment
- Corsa D 1.2 (2006-2011) 08/06-05/10