Not available for delivery
GBP
SES Autoparts
new
Fitment Details
| Description | Compressor, air conditioning ** CLEVER FIT ** |
|---|---|
| Engine Code | Z12XEP |
| BHP | 79 |
| Material Type | Aluminium |
| Refrigerant | R134A |
| Sizes | Pulley Dia: 125 mm |
| No of Pins | 2 |
| Inlet/Outlet | Inlet dia: 17.8 mm, Outlet dia: 12.0 mm |
| Part Detail | Compr. Capacity: 140 cm?, Compressor Oil: PA46, Compressor ID: SD6V12, Oil capacity: 120 ml |
| Part Detail 2 | Pulley grooves: 5, Voltage: 12 V, Plug type: Female |
| Part Detail 3 | Connector Shape: Oval |
| Part Detail 4 | With magnetic clutch |
Fits the following vehicles:
- Vauxhall Corsa C 1.2 (2000-2003)
- Vauxhall Corsa C 1.4 Twinport (2003-2007)
- Vauxhall Combo 1.4 Twinport (2001-2012)
- Vauxhall Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007)
- Vauxhall Tigra 1.4 (2004-2010)
- Vauxhall Corsa C 1.2 Twinport Dual Fuel (2003-2007)
- Vauxhall Combo 1.4 Twinport Dual Fuel (2001-2012)
- Vauxhall Combo 1.4 Twinport Tour Essentia (2001-2012)
- Vauxhall Corsa C 1.2 (2003-2007)
- Vauxhall Corsa C 1.2 Dual Fuel (2003-2007)
- Opel Combo 1.4 Twinport (2001-2012)
- Opel Tigra 1.4 (2004-2010)
- Opel Corsa C 1.4 Twinport (2003-2007)
- Opel Corsa C 1.2 Twinport (2003-2007)
- Opel Corsa C 1.2 (2000-2003)
- Opel Corsa C 1.2 (2000-2003) Easytronic
- Opel Corsa C 1.2 (2003-2007)